42 Ada Gardenya Konutları 7/1 Kat:18 Daire:109 - Ataşehir / İstanbul (McDonald's'ın yanı)

Serap Orak

Diyetisyen Serap Orak

1 Mart 1979 tarihinde Ankara'da doğmuştur. İlk ve orta öğrenimini Ankara'da, lise öğrenimini Antalya Karatay Süper Lisesi'nde tamamlamıştır. 1997 yılında Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü'nde başladığı mesleki öğrenimini 2002 yılında tamamlamıştır.

Stajyer Diyetisyen olarak Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde dahiliye, cerrahi ve poliklinik bölümlerinde, Hacettepe Üniversitesi İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi'nde üroloji, kalp ve damar cerrahisi, yeni doğan servisi, poliklinik ve genel cerrahi bölümlerinde, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İbn-i Sina Hastanesi Nutrisyon Destek Ünitesi'nde, Bilkent Üniversitesi Bilintur Catering Centre'da çalışmıştır. Mezuniyet için “Uzayda Beslenme” konusunda bir seminer sunumu ve “Gebelikte Kan Hemoglobin Düzeyi ve Beslenme Durumu Arasındaki İlişki” konusunda bir bitirme tezi hazırlamıştır.

Ankara'da Bilintur Catering Centre'da mönü planlama konusunda proje şefi olarak başladığı mesleki yaşantısına, T.D.V. Ankara 29 Mayıs Hastanesi'nde özel zayıflama merkezi alanında klinik diyetisyen olarak devam etmiştir. 2004 yılında İstanbul’a yerleşip Prof. Dr. Osman Müftüoğlu Yaşasın Hayat Klinikleri İstanbul Şubesi'nde klinik diyetisyen olarak çalışmaya başlamıştır. 2006 yılında Etiler'de kendi kurduğu Calorica Beslenme ve Diyet Danışmanlığı Şirketi'nde 2 yıl kadar hizmet vermiştir. 2008 yılı başında İstanbul Anadolu yakasında çalışmaya başlamıştır ve hala Ataşehir'deki ofisinde danışmanlık hizmeti vermeyi sürdürmektedir.

Aynı zamanda Hayatım Diyet/Bir Diyetisyenin Beslenme Günlüğü isimli beslenme, diyet, seyahat, günlük hayat konularını içeren popüler bir blogun yazarlığını da yapmaktadır. Bu şekilde kendisine birebir ulaşamayan bir kitleye de faydalı bilgiler sunmaktadır. Hobileri arasında flamenko dans, şiir ve edebiyat, yeme-içme kültürü, fotoğrafçılık ve seyahat etmek bulunan Serap Orak tam bir sosyal medya severdir.

Sosyal proje kapsamında zihinsel engelli veya zeka geriliğine sahip ilköğretim yaş grubundaki çocuklar için beslenme eğitimleri vermektedir. Eve, Cosmopolitan, Women's Health, Cnbce Business,Yoga ve Sağlık, Gate gibi dergilerde yazıları yayınlanmıştır. Serap Orak 2013 doğumlu bir kız çocuğu annesidir.